Bursa ortodonti uzmanı ortodontist Murat SELEK Diş teli

Bursa Ortodonti

Bursa ortodonti uzmanı Murat Selek Bursa Altıparmak caddesindeki kliniğinde tüm yaş guruplarına ortodontik tedaviler (diş teli tedavisi) eklem tedavileri ve  lingual tedaviler  hizmeti sunmaktadır.

Tedavi Gerekli mi?

Ortodontik tedaviler, tedavinin doğru yapıldığından ve hastanın ağrı hissetmemesi için dikkatli ve kontrollü hareketlerini gerektirir. Karmaşık vakalar uzun bir tedavi süresi gerektirebilir. Tedavi süresinin ne kadar kısa olduğu tedavinin zorluğunun yanında ortodonti uzmanının eğitim, deneyim ve becerisiyle de ilişkilidir. Ortodonti fiyatları bu doğrultuda uygulanan tedavinin zorluğuna göre değişmektedir.

Ortodonti tedavileri daha çok estetik kaygılarla yapıldığı düşünülmektedir. Güzel bir görünüm tedavinin en güzel sonucudur fakat dişler ve çeneler hizalandığında, ısırma, çiğneme, konuşma da iyileştirilmiş demektir. Güzel gülümseme, ağız sağlığının en belirgin işaretidir ve hastanın yaşam kalitesi için en önemli unsurlardan birisidir.

bursa ortodonti fiyatları

Bursa Ortodonti Tedavi Yöntemleri

Diş teli tedavisi sırasında hastalar için mümkün olan en iyi tedavi yöntemini seçmek için hasta ile beraber karar verilerek bir tedavi programı belirlenir. Ortodonti tedavi yöntemleri gelişen teknolojik gelişmelere bağlı olarak çok hızlı değişmektedir. Bursa Ortodonti doktorları gelişmeleri yakından takip ederek gelişen yeni yöntemleri ve  araçları kullanması çok önemlidir.

Diş teli tedavi yöntemleri:

  • Seramik braketli tedavi: Bu tedavi yönteminde dişlere seramik braketler yapıştırılarak tedavi uygulanır. Bu tedavi yönteminde seramik braket kullanıldığı için daha estetik bir diş teli görünümü vardır. Tedavi yöntemi  metal braketli tedaviyle aynıdır.
  • Porselen braketli tedavi:Bu tedavi yöntemi seramik braketli tedavi yöntemi ile aynıdır tek farki braketlrin seramik yerine porselen olmasıdır.
  • Kendiliğinden bağlı braket:Kendiliğinden bağlanan braketlerde diş teli tedavisi  sürtünmenin daha az olmasından dolayı geleneksel yönteme göre tedavi süresi kısadır.
  • Lingual Ortodontik Tedavi: Görünmez Ortodontik tedavi olarak ta bilinir. diş telleri dişlerin arka kısmında olduğu için görünmezler.
  • Şeffaf Plaklarla Tedavi: En yeni tedavi yöntemlerinden birisidir. Şeffaf plaklarla tedavi tam bir estetik sunmaktadır.

Diş Teli Tedavisi Ne Zaman Yapılmalı.

Her yaştan, genç ve yaşlı hastalar, ortodontik tedaviden yararlanabilirler. Sağlıklı, güzel bir gülümseme elde etmek için yaş engel değildir. Yetişkinler, daha önce diş sağlığı ile ilgili diş veya dişeti hastalığı veya daha karmaşık diş problemleri yaşama ihtimallerinden dolayı, tedavilerinin en iyi sonuçları vermesi için uzman ve deneyimli Bursa Ortodonti uzmanı ndan sağlık hizmeti almaları faydalı olacaktır.